null

Kolejne warsztaty z Borsukiem na Ochocie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty z Borsukiem na Ochocie
Warsztaty z Borsukiem na Ochocie

Na Ochocie przeprowadzono kolejne warsztaty o bezpieczeństwie dla najmłodszych, tym razem dla dzieci z Przedszkola nr 404, w ramach działalności edukacyjnej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa III oraz przy wsparciu maskotki Komendy Stołecznej Policji – Borsuka.

Przedszkolaki w interaktywny sposób, przy wykorzystaniu gadżetów imitujących przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, uczyły się jak prawidłowo poruszać się na drodze i jak bezpiecznie pokonywać przejście dla pieszych. Dużą atrakcją było poznawanie elementów ubioru mundurowych z „drogówki” i możliwość ich przymierzenia. Wyjaśniono też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są dla pieszego elementy odblaskowe.
Warsztaty były również doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom o tym, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przytrafić podczas zabawy na podwórku, w parku czy w drodze do przedszkola. Wspólnie powtórzono, kogo powiadomić w takich sytuacjach i jakich informacji udzielać podczas rozmowy z operatorem numeru 112.
Dzieci podczas warsztatów były aktywne, pod koniec zajęć przekazano im ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opaski odblaskowe.

 

Warsztaty z Borsukiem na Ochocie
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Warsztaty z Borsukiem na Ochocie
Warsztaty z Borsukiem na Ochocie