null

Kolejne z serii spotkań z seniorami w Domu Kultury Zacisze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej omawia zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Na krzesłach siedzą seniorzy zwróceni w stronę prowadzącego.
Kolejne z serii spotkań z seniorami w Domu Kultury Zacisze. Fot. BBiZK

W dniu 29 listopada br. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek wspólnie z pracownikami Domu Kultury Zacisze przy ul. Blokowej 1 zorganizowali kolejne spotkanie z seniorami, w którym udział wzięli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 15 w Warszawie.

Obecni na spotkaniu funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej zwrócili seniorom uwagę na bezpieczeństwo pożarowe. Wskazali sposoby zabezpieczenia się przez wybuchem pożaru oraz co zrobić, gdy dojdzie do pożaru. Seniorzy mieli też możliwość obejrzenia ciężkiego samochodu gaśniczego będącego na wyposażeniu JRG 15 w Warszawie, z czego chętnie skorzystali.

Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek również poruszył problem bezpieczeństwa pożarowego, a także problem pojawiających się przestępstw oszustwa tzw. metodą „na wnuczka”.

Uczestnicy spotkania aktywnie włączyli się w dyskusję, dzielili się własnymi doświadczeniami. Na koniec otrzymali materiały edukacyjne oraz odblaski poprawiające widoczność pieszego na drodze.

Na zakończenie spotkania Kierownik Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek podziękował seniorom i przedstawicielowi Domu Kultury Zacisze za spotkanie.

Przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Targówek omawia problem zagrożeń bezpieczeństwa seniorów. Po prawej ekran projektora. W tle strażak.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej prezentują seniorom ciężki wóz gaśniczy stanowiący wyposażenie JRG 15 w Warszawie.