null

Dla kogo rózga, dla kogo prezent?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pod takich hasłem w dniu 6 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów wraz z delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zorganizowali akcję prewencyjno-edukacyjną, podczas której w rolę Mikołajów wcielili się pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 217.

W ten wyjątkowy dzień dzieci najpierw zwiedziły budynek komisariatu policji przy ul. Plutonowych 6 oraz dowiedziały się, jak wygląda codzienna służba policjantów. Następnie razem z funkcjonariuszami udały się na rembertowskie ulice, gdzie miały możliwość uczestniczenia w kontroli pojazdów.

Celem prowadzonych działań było zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym, używanie świateł mijania, a przede wszystkim zapinanie pasów bezpieczeństwa. Osoby, które w trakcie prowadzonych działań popełniły drobne wykroczenie zostały pouczone o skutkach prawnych wynikających z tego czynu.

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego otrzymali od uczniów niespodzianki w postaci własnoręcznie wykonanych bombek. Natomiast kierującym, którzy popełnili wykroczenie zostały wręczone pamiątkowe rózgi.

Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród kierowców, a dzieciom sprawiła dużo radości. W podziękowaniu za udział w akcji, wszystkie dzieci otrzymały pozostawione dla nich przez Mikołaja upominki.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 217 zwiedzają gabinet komendant Komisariatu Policji Warszawa Rembertów
Zobacz galerię (8 zdjęć)
W komisariacie Policji Warszawa Rembertów dzieci otrzymują prezenty, które zostawił dla nich św. Mikołaj
Policjanci w sali odpraw Komisariatu Policji Warszawa Rembertów opowiadają dzieciom o swojej pracy i prezentują wyposażenie służbowe
Policjanci w sali odpraw Komisariatu Policji Warszawa Rembertów opowiadają dzieciom o swojej pracy i prezentują wyposażenie służbowe
Dziewczynka w czapce Mikołaja dokonuje wraz z policjantem zatrzymania pojazdu do kontroli
Kierowca poddany kontroli drogowej otrzymuje od dzieci prezent za przepisową jazdę
Kierowca poddany kontroli drogowej otrzymuje od dzieci prezent za przepisową jazdę
Kierowca po zatrzymaniu do kontroli drogowej otrzymuje od dzieci rózgę za brak włączonych świateł mijania