null

Kreatywnie o bezpieczeństwie na Bemowie - wyniki konkursu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sztaluga z pracami konkursowymi.
Konkurs o bezpieczeństwie na Bemowie | Autor: SCB

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 im. „Twórców Literatury Dziecięcej” przy ul. Oławskiej 3 rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moja bezpieczna droga do szkoły”, który był zorganizowany przez Komendę Rejonową Policji Warszawa IV we współpracy z Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Bemowo.

Najważniejszym celem konkursu było podkreślenie znaczenia bezpieczeństwa uczniów podczas drogi do szkoły. Codzienne przemierzanie tej samej drogi może prowadzić do rutyny, a co za tym idzie może powodować potencjalne zagrożenia. Dlatego tak ważne jest świadome zwracanie uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa, co udało się dzięki kreatywności i wyobraźni młodych artystów. Prace konkursowe zaisnspirowały również odpowiednie służby do dalszych, wzmożonych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Jury miało trudne zadanie wyboru zwycięskich prac, ponieważ wszystkie były wyjątkowe i godne pochwały. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców, a zostali nimi:

  • Kalina Wrzeszcz – I miejsce,
  • Klara Rybicka – II miejsce,
  • Maria Pikuła – III miejsce.

Ponadto, jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla: Amelii Janeczek, Alicji Sionek oraz Hanny Szwarockiej.

Wręczenie nagród odbyło się we wspaniałej atmosferze, wypełnionej radością i dumą. Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufunudowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. Natomiast wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki w postaci kamizelek oraz zawieszek odblaskowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich starania i zaangażowanie. Wasze prace pokazały nie tylko to, jak utalentowanymi osobami jesteście, ale również, jak dużo wiecie o bezpieczeństwie na drodze. Jesteśmy dumni z was wszystkich! Niech prace nagrodzone w konkursie będą przypomnieniem, że wszyscy możemy przyczynić się do stworzenia bezpiecznego środowiska dla naszych dzieci.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim młodym artystom dalszych sukcesów! Niech Wasza kreatywność i zaangażowanie będą przykładem dla innych.

Dwie policjantki oraz kobieta.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
6. Kobieta podaje dłoń jednej z dwóch dziewczynek. W ręku trzyma dyplom. W tle dwie policjantki.
Kobieta oraz dwie policjantki rozdają dzieciom kamizelki odblaskowe.
Kobieta patrzy na rysunek, który trzyma w dłoni. Obok policjantka.
Dwie policjantki odwrócone tyłem. Przed nimi wystawa prac plastycznych.
Dwie policjantki, chłopiec w czapce Świętego Mikołaja oraz dziewczynka oglądają prace plastyczne.
Dyplomy za zajęcie I miejsca oraz nagrody.
Dyplom za wyróżnienie oraz nagrody.