null

Latem w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Latem w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych. Fot. BBiZK
Latem w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych. Fot. BBiZK

Spędzanie wakacji w mieście nie musi być nudne. Bogata oferta placówek edukacyjnych sprawia, że pracujący rodzice mogą bez obaw pozostawić swoje pociechy pod opieką kadry pedagogicznej, animatorów i wolontariuszy.

Na dzieci, które z różnych powodów nie wyjeżdżają na letni wypoczynek poza miasto, czeka na nich wiele atrakcji w mieście – zajęcia sportowe, rekreacyjne, muzyczne, plastyczne, wycieczki, teatr, kino czy spotkania z ciekawymi ludźmi.

Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer, wspólnie z policjantkami z Komisariatu Policji Warszawa Wawer wspierają organizatorów akcji „Lato w mieście 2018”, przypominając najmłodszym, że na każdym kroku trzeba dbać o własne bezpieczeństwo i troszczyć się o innych.

W sierpniu br. takie zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 76 przy ul. Poezji 5 oraz w Szkole Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Pożaryskiego 2. Tematy, które towarzyszyły spotkaniom to: „ABC bezpieczeństwa” podczas jazdy rowerem, hulajnogą i komunikacją miejską. Przypomniano również, zasady bezpiecznych zachowań nad wodą, w górach oraz w trakcie pieszych wycieczek do lasu.  Każde dziecko uczestniczące w zajęciach otrzymało światełko odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.