Lato w mieście 2019 w Rembertowie

Lato w mieście 2019 w Rembertowie Fot. BBiZK

25 czerwca 2019 br. pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wspólnie z funkcjonariuszką KRP VII Warszawa - Rembertów odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi.

Tematem spotkania było przedstawienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Omówiono formy spędzania czasu wolnego oraz zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci w czasie zabaw nad wodą, w górach, na podwórku, placach zabaw oraz na wsi. Omówiono zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również ostrzeżono przed kontaktami z osobami nieznajomymi.

Szczególny nacisk położono na przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu wykorzystano miasteczko ruchu drogowego, które znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 217. Dzieci mogły przećwiczyć sposoby poruszania się po drogach publicznych (pieszo, w grupach, na rowerze czy hulajnodze) oraz wcielić się w rolę policjanta, który czuwa nad bezpieczeństwem innych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy gadżety odblaskowe.