Lato w mieście na Pradze-Północ – praktyczna nauka przepisów drogowych

„Lato w mieście na Pradze-Północ – praktyczna nauka przepisów drogowych” Fot. BBiZK

26 lipca br. w ramach realizacji warszawskiego programu „Lato w mieście” w Szkole Podstawowej nr 395 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie odbyły się, z udziałem Delegatury BBiZK w Dzielnicy Praga-Północ, zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drogach.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KSP z wykorzystaniem mobilnego „Miasteczka Ruchu Drogowego”. Dzieciom, poprzez zabawę, przypomniano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno z perspektywy pieszego jak i rowerzysty. Dzięki specjalnej makiecie, na której były ustawione różne przeszkody i odpowiednie znaki drogowe dzieci mogły się wcielić w uczestników ruchu drogowego i sprawdzić swoją wiedzę prawidłowego zachowania na drodze, jak i jednocześnie umiejętności rowerowe. Pracownicy Delegatury zaangażowali dzieci w zajęcia, nagradzając aktywność upominkami – odblaskami zakupionymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.