null

Lekcja o bezpieczeństwie w przedszkolu w Dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Lekcja o bezpieczeństwie Fot. BBiZK
Lekcja o bezpieczeństwie Fot. BBiZK

W dniu 3 kwietnia br. przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy wraz z policjantką z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji odwiedzili Przedszkole nr 78 przy ul. Lechickiej 12D.

Podczas spotkania edukacyjnego, dzieci poznały różnego rodzaju przejścia dla pieszych takie, jak: przejście dla pieszych przez jezdnię, przejście dla pieszych nadziemne czyli po specjalnej kładce oraz przejście dla pieszych podziemne czyli pod jezdnią. Wszyscy chętnie ćwiczyli zasady przechodzenia w miejscach do tego wyznaczonych, przypomniano również o konieczności zatrzymania się zawsze przed jezdnią i rozejrzenia się najpierw w lewo, później w prawo i następnie jeszcze raz w lewo, by móc bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Policjantka opowiedziała, jak należy zachować się, gdy przejście jest wyposażone w sygnalizację świetlną oraz o bezwzględnej konieczności zwrócenia uwagi na kolor światła na sygnalizatorze dla pieszych.

Atrakcją prelekcji była możliwość poznania umundurowania służbowego oraz wyposażenia policyjnego (lizak, czapka policyjna, białe rękawiczki).

Podczas spotkania przedstawiciel Delegatury BBiZK zapoznał dzieci z numerami alarmowymi oraz numerem 112, a także omówił okoliczności użycia i sposób przekazania informacji dyżurnemu linii alarmowej.

Lekcja o bezpieczeństwie Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Lekcja o bezpieczeństwie Fot. BBiZK