null

Maj miesiącem bezpieczeństwa w rembertowskich przedszkolach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci uczą się praktycznej umiejętności bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych.
Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa na drodzę. Fot. BBiZK

W dniu 19 maja 2022 r. w Przedszkolu nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 oraz w Przedszkolu nr 423 przy ul. Kadrowej 9 delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów zorganizowali zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Podczas zajęć prowadzonych na świeżym powietrzu i przy wykorzystaniu pomocy dydaktycznych w postaci planszy przejścia da pieszych, znaków drogowych, stroju małego policjanta czy kamizelek odblaskowych, przedszkolaki utrwalały sobie dobre nawyki i zasady poruszania się po drodze pieszo, rowerem i hulajnogą.

Równie ważnym aspektem spotkania było uświadomienie dzieci, że noszenie elementów odblaskowych to prawidłowy nawyk dbania o bezpieczeństwo, a przede wszystkim odpowiednia widoczność na drodze.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkie upominki oraz kolorowanki i gadżety odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Policjantka prezentuje dzieciom najważniejsze znaki drogowe.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Dzieci uczą się praktycznej umiejętności bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych.
Policjanta omawia z dziećmi zasady wejścia na przejście dla pieszych.
Dzieci z Przedszkolna nr 423 przy ul. Kadrowej 9 ćwiczą praktyczną umiejętność prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych.