null

Manewry strażackie z przedszkolakami w Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W leśnym placu zabaw stoi grupka dzieci ubrana w kolorowe ubrania. Są wśród nich chłopcy i dziewczynki. Dzieci zwrócone są w stronę kobiety w zielonej bluzce w kwiaty. Kobieta trzyma w uniesionej ręce okrągłą, pomarańczową zawieszkę odblaskową. Obok kobiety stoi nauczycielka dzieci ubrana w bluzkę w kropki i jasną kurtkę, która również patrzy na kobietę w zielonej bluzce.

Środa, 8 września była dniem pełnym wrażeń dla przedszkolaków z niepublicznego przedszkola Kids Collage przy ul. Akwarelowej 22.

Dzieci odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości razem z policjantką z Komisariatu Policji Warszawa Wawer i pracownikiem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer.

Druhowie zorganizowali gaszenie pożaru i zaprezentowali swój wóz strażacki. Policjantka opowiadała o swojej pracy i pozwoliła obejrzeć radiowóz. Spotkanie było dopełnieniem lekcji o bezpieczeństwie, które odbyły się w przedszkolu.

Osobisty kontakt z mundurowymi to pierwszy krok w budowaniu zaufania do służb mundurowych. Dzieciom bardzo spodobały się również podarowane im zawieszki odblaskowe. Chętnie przypinały je do swoich ubrań, dumne z tego, że teraz będą bezpieczne.

Na placu zabaw w lesie stoi grupka dzieci ubrana w kolorowe ubrania. Są wśród nich chłopcy i dziewczynki. Dzieci zwrócone są w stronę kobiety w bluzce w kwiaty. Kobieta trzyma w uniesionej ręce zielony worek z odblaskiem. Po prawej stronie stoją dwie kobiety, mężczyzna i umundurowany strażak.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Na chodniku przy lesie stoi duży, czerwony wóz strażacki. Troje dzieci czeka w kolejce, żeby wejść do kabiny. Obok stoi strażak, który opiera się o otwarte drzwi samochodu. Przy drzwiach stoi nauczycielka w sukience w kwiatki.
W parku bawi się grupa dzieci. Wokół jest dużo drzew. Mały chłopiec z przedszkola, w srebrnym, strażackim hełmie na głowie, trzyma w ręku wąż strażacki, z którego leje się strumień wody. Chłopiec celuje w kierunku dmuchanej piłki, którą chce strącić z cokołu. Wokół chłopca zgromadziło się kilkoro dzieci, dwie nauczycielki i umundurowany strażak.
W parku, na placu zabaw stoi grupka dzieci ubrana w kolorowe ubrania. Są wśród nich chłopcy i dziewczynki. Dzieci zwrócone są w stronę kobiety w jeansowej kurtce. Kobieta trzyma w uniesionej ręce telefon. Dzieci trzymają wąż strażacki. z lewej z dala od dzieci siedzi na trawie chłopiec w czerwonej bluzie.
Samochód policyjny. Dzieci stoją w kolejce do wejścia do środka auta. Po prawej stoi umundurowana policjantka.