null

Międzynarodowy dzień numeru 112

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci w siedzibie Wydziału Służba Dyżurna Miasta

Przypadający 11 lutego (11.2) międzynarodowy dzień numeru 112 stał się okazją do zaprezentowania maluchom z wolskiego Przedszkola nr 253 „Akademia pana Kleksa” pracy Służby Dyżurnej Miasta oraz zasad używania tego numeru alarmowego.

W trakcie spotkania mali goście zapoznali się z działaniem miejskiego monitoringu.
Moje biuro jest nietypowe. Tutaj siedzą panowie przez całą dobę i przyjmują różne zgłoszenia od mieszkańców, gdzie zabrakło wody, gdzie zdarzył się wypadek drogowy. Panowie te informacje przekazują policji, straży lub pogotowiu. Za waszymi plecami widzicie obrazy. Co to jest ? – zapytała dyrektor Biura Bezpieczeństwa  i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor. – Kamery - odpowiedziały głośno maluchy – Tak. One są w metrze i na ważnych skrzyżowaniach. Widzimy na nich, czy nie ma wypadków, czy miasto funkcjonuje prawidłowo. Fajne te kamery? Tak – odpowiedziały, a jeden z maluchów dodał.  - A ja mam podobną w domu.

Największą atrakcją dla przedszkolaków było uruchomienie syreny alarmowej. Lekcję z dziećmi, podczas której nauczyły się jak zapamiętać numer alarmowy 112 poprowadził pracownik biura Krzysztof Jakucy, który ubrany w strój strażaka-ratownika  w masce przeciwdymnej i z butlą z tlenem tłumaczył na czym polega praca strażaka, i że nie można się go bać.
 – Gdy wybuchnie pożar i jest dym, i zobaczycie tak ubranego pana jak ja – w masce, który głośno oddycha przez aparat – nie możecie się przed nim chować, ale głośno krzyczcie, gdzie jesteście.

Wizyta wolskich przedszkolaków została zorganizowana na prośbę dzieci, które w ramach zajęć przedszkolnych pn. „Piękna nasza Polska cała” odwiedzają różne instytucje poznając różne zawody.