null

Mikołajki u bemowskich policjantów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci stoją przed radiowozem policyjnym.
Przedszkolaki z wizytą na komisariacie | Autor: SCB

Z okazji Mikołajek policjanci i pracownicy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Bemowo zaprosili dzieci z bemowskiego przedszkola “Bajka” na zwiedzenia siedziby Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Bemowo przy ul. Pirenejskiej 3A.

6 grudnia 2023 roku przedszkolaki odwiedziły policjantów w budynku Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Bemowo. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy dzielnicowych, porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda i z jakich elementów składa się umundurowanie policjanta. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały policyjny sprzęt, ale najlepszą atrakcją okazało się wykonanie daktyloskopii. Wszystkie dzieci uwieczniły odciski swoich palców na specjalnych kartach, które zabrały ze sobą na pamiątkę.

Oprócz tego, policjanci rozmawiali z dziećmi o prawidłowych zachowaniach na drodze, tak żeby bezpiecznie dotarli do przedszkola i do domu. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, w domu oraz na placu zabaw.

Spotkanie odbywało się w szczególnym dniu, dlatego też dzieci w mikołajkowym prezencie otrzymały od policjantów kolorowanki i słodycze, a od Delegatury SCB w Dzielnicy Bemowo odblaskowe zawieszki i opaski przygotowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. Przedszkolaki zrewanżowały się wręczając policjantom własnoręcznie wykonane rysunki.

Na zakończenie dzieci mogły wsiąść do prawdziwego, oznakowanego policyjnego radiowozu i obejrzeć z bliska jego wyposażenie, a szczególną radość sprawił im pokaz sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego.

Pracownik Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Bemowo trzyma odblask, dzieci siedzą tyłem.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Na stole leżą odblaski i kolorowanki.
Policjantka pobiera odciska palca dziecka.
Policjantka prezentuje pobrane odciski.
Dzieci częstują się cukierkami podawanymi przez policjantkę.
Pracownik Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Bemowo zakładka opaski odblaskowe dzieciom.