null

Misie pomogą dzieciom

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Symboliczne przekazanie misiów Straży Miejskiej m.st. Warszawy
Robert Trzaska. Symboliczne przekazanie misiów Straży Miejskiej m.st. Warszawy

W stołecznym Ratuszu symboliczne wręczono 25 tysięcy Misiów Ratowników przedstawicielom służb mundurowych i ratowniczych. Przekazywanie przytulanek jest inicjatywą Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci, która po raz pierwszy objęła cały kraj.

Ta akcja jest bardzo ważna. Możemy sobie wyobrazić sytuację, która miała miejsce niedawno na ulicy Rzymowskiego i Puławskiej kilka dni temu. Wtedy potrzebna jest taka reakcja, gdy dzieci przeżywają szok. Z misiem łatwiej znosić stres. Wartość terapeutyczna takiej przytulanki została udowodniona przez psychologów. Dziękuję stowarzyszeniu za tę inicjatywę. Mam nadzieję, że nie będą one często potrzebne – podkreśliła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wypadek to tylko chwila, ale konsekwencje w psychice dziecka trwają latami.  Miś jest jedną z naszych akcji. Posiadamy w Dźwirzynie pierwsze centrum terapeutyczne dla ofiar wypadków samochodowych. Prowadzimy tam turnusy terapeutyczne dla dzieci.– podkreślił Jakub Leszczyński ze Stowarzyszenia "Misie ratują dzieci".

Celem projektu jest wczesne zapobieganie urazom psychicznym dzieci, które stały się ofiarami nieszczęśliwych wypadków. W stresie towarzyszącym wypadkowi, gdy potrzeba znalezienia zastępczego źródła oparcia staje się bardzo silna, taki miś może okazać się bardzo użyteczny.

Bardzo serdecznie dziękuję za ten podarunek. Życzyłbym sobie, abyśmy jak najrzadziej potrzebowali na drodze używać tych maskotek. W ostatnich latach odnotowujemy spadek wydarzeń drogowych. Ale nadal nie jest bezpiecznie. – zaznaczył Marek Fidos z Komendy Głównej Policji.

Prezydent Warszawy z rąk przedstawiciela Stowarzyszenia otrzymała odznakę w kształcie misia za zasługi we wspieraniu działalności na rzecz najmłodszych.