null

Na Bemowie przypominamy seniorom o zachowaniu ostrożności

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na Bemowie przypominamy seniorom o zachowaniu ostrożności Fot. BBiZK
Na Bemowie przypominamy seniorom o zachowaniu ostrożności Fot. BBiZK

Delegatura BBiZK w dzielnicy Bemowo przypomina seniorom o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami, które próbują oszukać i okraść osoby starsze.

Oszuści podają się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej, przedstawiciela zakładu energetycznego,  kolegi wnuczka próbującego odebrać pieniądze na pomoc, ponieważ zdarzył się wypadek, czy inną osobę pojawiającą się w mieszkaniu lub dzwoniącą w imieniu członka rodziny, policjanta, czy funkcjonariusza CBA. Oszuści wymyślają wciąż nowe metody wyłudzenia pieniędzy lub oszukania osób starszych.

W siedzibie Klubu Seniora  przy ul. Rozłogi 10  oraz podczas spotkania Akademii Bemowskiego Seniora przekazano apel o zachowaniu czujności i unikaniu kontaktów z osobami proponującymi bardzo korzystne umowy usług, czy dostarczania mediów albo podające się za funkcjonariusza Policji proponującego przekazanie pieniędzy, itp. Przypomniano  rónież zasadę, że Policja w swoich działaniach nigdy nie żąda pieniędzy od obywateli. Wszelkie podejrzenia wyłudzeń należy niezwłocznie zgłaszać Policji lub pod numer alarmowy 112.

Bemowscy seniorzy odebrali kalendarze ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy  promujące akcję „Dziadku to nie Twój wnuczek”.