null

Na Ochocie seniorom przypomniano zasady bezpieczeństwa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Z seniorami o bezpieczeństwie na Ochocie. Fot. BBiZK
Z seniorami o bezpieczeństwie na Ochocie. Fot. BBiZK

Jak rozpoznać oszusta? W jaki sposób ustrzec się przed włamaniem? Jakie zagrożenia czyhają na współczesnego seniora? Te zagadnienia były tematem spotkania w Klubie Seniora „Rakowiec” na Ochocie.

W ramach akcji „Babciu…bądź ostrożna” seniorom przypomniano metody wyłudzania przez oszustów pieniędzy „na wnuczka”, „na policjanta”. Wiedza w tym zakresie pomaga osobom starszym uchronić się przed takimi zagrożeniami oraz prawidłowo zachować się w sytuacji, która wzbudzi ich podejrzenia.

Policjantka Komendy Rejonowej Policji Warszawa III przypomniała seniorom o prawidłowym zachowaniu przy przechodzeniu przez jezdnię, korzystaniu z przejść oznakowanych znakami drogowymi, sygnalizacją świetlną zwracając uwagę, że to właśnie pieszy uczestnik ruchu drogowego jest najbardziej narażonym na niebezpieczeństwo.

Przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Ochota omówił zasady bezpiecznego korzystania z bankomatów oraz postępowania w przypadku zgubienia lub kradzieży dowodu osobistego. Takimi danymi można posłużyć się w wielu miejscach, celem zawarcia umowy, czy zaciągnięcia jakiegoś zobowiązania np.: wyłudzenie kredytu gotówkowego lub pożyczki. To jedne z najpopularniejszych działań stosowanych przy kradzieży tożsamości. Kradzież dokumentu należy zgłosić na komisariacie Policji i dodatkowo zastrzec swoje dane osobowe np. w placówce banku.

Uczestnikom spotkania przekazano ulotki informacyjne, elementy odblaskowe oraz zakładki do książek ufundowane przez BBiZK.

Warsztaty przygotowali i przeprowadzili przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Z seniorami o bezpieczeństwie na Ochocie. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Z seniorami o bezpieczeństwie na Ochocie. Fot. BBiZK