null

Na Ursynowie i w Wawrze podebatują o bezpieczeństwie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na kolejne dwie debaty z mieszkańcami warszawskich dzielnic na temat bezpieczeństwa.

Spotkania z udziałem przedstawicieli wojewody mazowieckiego, prezydent m.st. Warszawy, władz dzielnicy oraz przedstawicieli policji i Straży Miejskiej odbędą się: 

 
dla mieszkańców Ursynowa

 w środę, 5 czerwca, o godz. 18.00 – w Ratuszu Dzielnicy Ursynów, przy al. KEN 61 (sala konferencyjna).

dla mieszkańców Wawra

w czwartek, 6 czerwca, o godz. 18.00 – w Centrum Zdrowia Dziecka, al. Dzieci Polskich 20 ( wejście główne, sala 119).

 

Stan bezpieczeństwa na Ursynowie

 Zdecydowana większość mieszkańców Ursynowa deklaruje, że czuje się bezpiecznie w swojej dzielnicy (86%). Z deklaracji respondentów wynika, że spośród różnych zagrożeń mieszkańcy Ursynowa najczęściej w swoim miejscu zamieszkania, sąsiedztwie narażeni są na niebezpiecznie jeżdżących kierowców. Na to zjawisko wskazuje 31% badanych. 


Podobny odsetek ursynowian (30%) skarży się na obecność w miejscach publicznych osób nietrzeźwych. W zestawieniu z innymi dzielnicami Ursynów w opisywanej kategorii plasuje się na czwartym miejscu od końca. 

Średnia ocena funkcjonowania Straży Miejskiej na Ursynowie jest lepsza niż to wynika z sytuacji w całej Warszawie, przy czym warto dodać, że odsetek osób niezadowolonych z funkcjonowania tych służb w dzielnicy jest jednym z najniższych w całej Warszawie: wynosi 5%.

 

Stan bezpieczeństwa w Wawrze

 Większość mieszkańców Wawra deklaruje, że czuje się bezpiecznie w swojej dzielnicy (75%). Podobny rozkład odpowiedzi występuje przy ocenie poczucia bezpieczeństwa w okolicy miejsca zamieszkania. W tym przypadku ponad 3/4 mieszkańców Wawra przyznaje, że czuje się bezpiecznie. 


Jednocześnie warto dodać, że wśród dziesięciu najważniejszych zalet dzielnicy 11% osób wymienia bezpieczeństwo oraz brak awantur jako atut dzielnicy. Jest to kategoria, która w zestawieniu z innymi walorami dzielnicy zajmuje wysoką, piątą pozycję, ustępując miejsca jedynie takim wskazaniom, jak: tereny zielone (43%), spokój (30%), cisza (28%) oraz dobra komunikacja (13%). Natomiast w porównaniu z innymi dzielnicami odsetek deklaracji dotyczących bezpieczeństwa jako atutu dzielnicy jest w Wawrze jednym z najwyższych w Warszawie. Lepsza sytuacja pod tym względem występuje jedynie w Wesołej, gdzie 13% mieszkańców uznaje bezpieczeństwo za jeden z ważnych plusów. 

(Dane: Badanie jakości życia mieszkańców dzielnic Warszawy)

Od początku marca tego roku odbyły się debaty z mieszkańcami: Bemowa, Woli, Bielan, Żoliborza, Białołęki, Targówka, Pragi-Północ, Ochoty, Ursusa, Włoch, Pragi-Południe, Rembertowa, Śródmieścia, Mokotowa i Wesołej.