Nagroda prezydenta Warszawy dla pomocnego funkcjonariusza

M.Wojdat, sekretarz miasta i asp. B.Domaszewicz. Fot. R.Motyl

Starsza pani była wyziębiona i zagubiona, ledwo stała na nogach. Zauważył ją asp. Bartosz Domaszewicz, wolski dzielnicowy i natychmiast udzielił jej pomocy. Bez szybkiej reakcji policjanta życie 82-latki mogło być zagrożone.

Okazało się, że starsza warszawianka zaginęła i jest poszukiwana. Dzielnicowy wezwał pomoc medyczną i do jej przyjazdu opiekował się kobietą.
Za swoją postawę asp. Domaszewicz został nagrodzony przez prezydenta m.st. Warszawy nagrodą pieniężną.

- W naszym wspólnym interesie leży, aby warszawiacy byli bezpieczni – powiedział podczas wręczania dyplomu Marcin Wojdat, sekretarz miasta, nadzorujący pion bezpieczeństwa. – Ważne są takie proste działania, których się pan podjął. Wpływają one na to, że mieszkańcy czują się zaopiekowani przez tych co noszą mundury policji państwowej.

Nagroda prezydenta Warszawy dla pomocnego funkcjonariusza Fot. R. Motyl
Nagroda prezydenta Warszawy dla pomocnego funkcjonariusza Fot. R. Motyl