null

Nagrody dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy wyróżnił dziesięcioro funkcjonariuszy za wzorową postawę i codzienną pracę na rzecz mieszkańców wykonywaną w dobie pandemii koronawirusa.

Prezydent Trzaskowski szczególną uwagę zwrócił na fakt, że wyróżnione osoby dały się poznać, jako osoby zaangażowane w codzienną, trudną pracę strażników miejskich, którzy z poświęceniem pracują na rzecz społeczności lokalnej. 

W okresie pandemii COVID-19, podczas służby narażacie swoje życie i zdrowie, aby  pomagać potrzebującym, dostarczać środki ochrony osobistej oraz środki sanitarne do placówek podwyższonego ryzyka. Tej pracy nie da się wykonywać zdalnie – podkreślił Rafał Trzaskowski. – Niech Wasze postawy będą przykładem dla innych i motywacją do dalszej skutecznej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców – dodał prezydent. 


Jak zaznaczył Michał Domaradzki, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie, w 2019 r. strażnicy miejscy otrzymali ponad 0,5 mln zgłoszeń od mieszkańców, zaś pracę funkcjonariuszy dobrze ocenia ponad 70 proc. warszawiaków. 

Do codziennych obowiązków strażników należy zapewnienie bezpieczeństwa miastu, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym; ponadto funkcjonariusze wykonają  zadania związane ochroną środowiska, ochroną zwierząt, gospodarką odpadami. Strażnicy miejscy pomagają w codziennym życiu uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz zapewniają asystę podczas świąt i uroczystości lokalnych. 

straz_miejska_nagrody_003.jpg
Zobacz galerię (3 zdjęć)
straz_miejska_nagrody_004.jpg
straz_miejska_nagrody_006.jpg