null

Nagrody dla najlepszych policjantów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy Tomasz Bartek przemawia do policjantów
Wręczenie nagród policjantom | Autor: SCB

36 funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji otrzymało wyróżnienia pieniężne za wzorową służbę.

Wśród nagrodzonych policjantów znaleźli się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na co dzień kontrolują transport drogowy służący do przewozu osób. Porządkują oni ten rodzaj transportu i przeciwdziałają nadużyciom oraz wykonywaniu przewozu przez osoby nieuprawnione. Ich działania usprawniają i ułatwiają życie mieszkańcom i osobom przyjezdnym oraz wpływają na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie stolicy.

Dodatkowo nagrody otrzymali również policjanci, którzy czynnie uczestniczą w procesie szkolenia podstawowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Dzięki ich zaangażowaniu strażnicy wychodzą na ulicę lepiej przygotowani do wykonywania codziennych obowiązków.

W gronie wyróżnionych znaleźli się policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego, którzy brali czynny udział w projekcie „Daj się zobaczyć na Bemowie”, podczas którego zrealizowali spotkania z ponad 5 tys. dzieci.

Korzystając z okazji, pragnę serdecznie podziękować za Waszą codzienną służbę. Jesteście Państwo reprezentantami grupy policjantów, którzy codziennie, dzięki profesjonalizmowi, przyczyniają się do wzrostu poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i gości naszego Miasta. Wasze zaangażowanie jest niewątpliwie przykładem do naśladowania przez wszystkich funkcjonariuszy – powiedział Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Tomasz Bratek.

Bardzo gratuluję Wam tych wyróżnień. Bądźcie z nich dumni. To Wy dbacie o bezpieczeństwo ludzi i staracie się spełniać ich wszelkie oczekiwania. Życzę Wam spokojnej służby, tyle samo bezpiecznych powrotów, co i wyjść oraz, aby ta codzienna służba spełniała Wasze aspiracje, nie tylko zawodowe, ale żeby też dawała satysfakcję i siłę do dalszego działania – powiedział nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Stołeczny Policji.

Łączna kwota nagród dla wyróżnionych policjantów wyniosła 90 tys. zł.

Główni zaproszeni goście na spotkanie.
Zobacz galerię (11 zdjęć)
Grupa nagrodzonych policjantów
Grupa nagrodzonych policjantów
Policjantka otrzymująca dyplom
Policjant otrzymujący dyplom
Policjant otrzymujący dyplom
Komendant Paweł Dzierżak przemawia do policjantów
Komendant Paweł Dzierżak przemawia do policjantów
Grupa nagrodzonych policjantów
Komendant przemawia do policjantów
Grupowe zdjęcie policjantów