Nagrody dla stołecznych policjantów

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Sekretarz m.st. Warszawy, nadinspektor Paweł Dierżak wręczają dyplom nagrodzonemu policjantowi.
Nagrody dla najlepszych policjantów. Fot. BBiZK

25 funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji otrzymało wyróżnienia pieniężne za wzorową służbę.

Nagrodzeni policjanci to m.in. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, którzy od wielu lat współpracują z Urzędem m.st. Warszawy. W ramach działań kontrolnych podejmują oni szereg czynności na rzecz zwalczania nieuczciwych przewoźników w zakresie transportu drogowego taksówką oraz przewozu osób. Jest to niezwykle ważne, gdyż przyczynia się do poprawy jakości świadczonych usług i ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie stolicy.

– 24 lipca było Wasze Święto – 103 rocznica powołania Policji Państwowej, proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia: pomyślności, satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym. Aby wysiłek wkładany w codzienną służbę stanowił źródło satysfakcji oraz znajdował uznanie i szacunek w oczach mieszkańców Warszawy – powiedział Sekretarz m.st. Warszawy Włodzimierz Karpiński.

Na wyróżnienie zasłużyli również funkcjonariusze Policji, którzy przygotowywali i realizowali szkolenia Straży Miejskiej m.st. Warszawy. W grupie nagrodzonych znalazło się też dwoje policjantów, którzy wykazali się profesjonalizmem i determinacją w ratowaniu nastolatki, która chciała targnąć się na swoje życie na Moście Świętokrzyskim.

– Te życzenia, gratulacje i nagrody przekazane przez Sekretarza w imieniu Pana Prezydenta Rafała Trzaskowskiego są tak naprawdę wyrazem tego, że Wam dziękują wszyscy mieszkańcy, dla których pełnicie codzienną służbę. Jestem przekonany, że jest to najcenniejszy dar, jaki możecie otrzymać od ludzi, na rzecz których złożyliście ślubowanie i wobec których zobowiązaliście się do poświecenia swojego życia i zdrowia – powiedział nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Stołeczny Policji.

Łączna kwota nagród dla wyróżnionych policjantów wyniosła 63 500,00 zł.

Policjanci stojący na sali.
Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki, Sekretarz m.st. Warszawy Włodzimierz Karpiński, nadinspektor Paweł Dierżak, zastępca Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy Zbigniew Włodarczyk, Dyrektor Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Krzysztof Krakowiecki-Kulesza, Naczelnik Wydziału w Biurze Administracji i Spraw Obywatleskich Andrzej Dzieniszewski.
Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki, Sekretarz m.st. Warszawy Włodzimierz Karpiński, nadinspektor Paweł Dierżak, zastępca Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy Zbigniew Włodarczyk, Dyrektor Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Krzysztof Krakowiecki-Kulesza, Naczelnik Wydziału w Biurze Administracji i Spraw Obywatleskich Andrzej Dzieniszewski, Zastępca Dyrektora Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Witold Nowakowski.
Sekretarz m.st. Warszawy stoi przy mikrofonie i przemawia do nagrodzonych policjantów.
Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki, Sekretarz m.st. Warszawy Włodzimierz Karpiński, nadinspektor Paweł Dierżak stoją przed zgromadzonymi policjantami.
Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki, Sekretarz m.st. Warszawy Włodzimierz Karpiński, nadinspektor Paweł Dierżak wręczają dyplom nagrodzonemu policjantowi.
Nagrodzeni policjanci stoją na sali z dyplomami w ręku.
Nadinspektor Paweł Dierżak, Komendant Stołeczny Policji przemawia do nagrodzonych policjantów.
Zdjęcie grupowe nagrodzonych policjantów i przedstawicieli władz miasta.