Nagrody dla wyróżniających się policjantów

Prezydent Warszawy wręcza nagrody dla wyróżniających się policjantów. Fot. R.Motyl

Stołeczni policjanci zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez m.st. Warszawę. Hanna Gronkiewicz- Waltz, prezydent stolicy, spotkała się w Centrum Bezpieczeństwa z 24 wyróżniającymi się policjantami Komendy Stołecznej Policji.

"Nagradzamy dzisiaj funkcjonariuszy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w służbie dla naszego miasta." – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. -"Każdego roku władze Warszawy przeznaczają znaczące środki finansowe na wsparcie dla warszawskiej policji. Są one wydawane  na nagrody dla policjantów za osiągnięcia w służbie ale także na zakup nowoczesnego sprzętu czy służby ponadnormatywne. W latach 2007-2016 Warszawa Komendzie Stołecznej Policji przekazała ponad 150 mln zł. W mojej ocenie to dobrze ulokowane pieniądze." - podkreśliła prezydent.

Do nagród zostali przedstawieni policjanci reprezentujący trzy wydziały Komendy Stołecznej Policji:
Wydział Ruchu Drogowego, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców na ulicach.  Ja specjalnie chciałabym podziękować za wsparcie funkcjonariuszy z tego wydziału za pracę z Biurem Administracji i Spraw Obywatelskich. Policjanci i urzędnicy wspólnie kontrolują uczciwość wykonywania usług przez warszawskich taksówkarzy.

Stołeczne Stanowsko Kierowania wykonują zadania związane z działaniami prewencyjnymi, nadzorem nad najważniejszymi warszawskimi wydarzeniami, koordynują czynności związane z zabezpieczeniem wielu imprez i setek zgromadzeń, które odbywają się w ciagu roku w Warszawie.

Wydział Prewencji, którzy są widoczni na ulicach Warszawy, planują rozmieszczenie służb i uczestniczą w wielu działaniach profilaktycznych, w tym także realizują zadania związane z zagrożeniem oszustwami dokonywanymi metodą na wnuczka i policjanta.

Nagrodzono 24 funkcjonariuszy na łączną sumę 30 700 zł.

Prezydent Warszawy wręcza nagrody dla wyróżniających się policjantów. Fot. J. Gołębiewski