Nagrody dla wyróżniających się w służbie policjantów

Nagrody dla wyróżniających się w służbie policjantów. Fot. E.Lach

Po raz piaty w tym roku stołeczni policjanci zostali nagrodzeni za swoją wzorową służbę dla mieszkańców Warszawy. Dyplomy wyróżnionym nagrodami pieniężnymi policjantom wręczyła Hanna Gronkiewicz- Waltz, Prezydent Warszawy.

Bezpieczeństwo mieszkańców oraz odwiedzających stolicę turystów oraz oficjalnych gości, to jeden z najważniejszych priorytetów władz Miasta Stołecznego Warszawy. Osiągnięcie pożądanego poziomu bezpieczeństwa realizowane jest dzięki współpracy samorządu terytorialnego ze służbami, inspekcjami i strażami. Dlatego też, samorząd warszawski od wielu lat, corocznie przekazuje znaczne środki finansowe na bezpośrednie wsparcie m.in. Komendy Stołecznej Policji.

- Dziś, po raz kolejny, Warszawa nagradza policjantów, z których jest dumna. Służba 162 funkcjonariuszy została doceniona, bowiem wykazali się oni dbałości i troską o dobro wspólne, o mieszkańców o ład i porządek w mieście. – powiedziała podczas uroczystości Hanna Gronkieiwcz-Waltz, Prezydent Warszawy. - Doceniamy Wasze zaangażowanie i poświęcenie. Daliście niejednokrotnie przykład skuteczności i sprawności. Wasz profesjonalizm widoczny był szczególnie przy zabezpieczaniu najważniejszych imprez, jakie niedawno odbywały się w Warszawie - szczyt NATO, z udziałem licznych delegacji, na których czele stali prezydenci oraz premierzy kilkudziesięciu najważniejszych państw na świecie. Światowych Dni Młodzieży, w trakcie których gościliśmy kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z całego świata, a Warszawa była jednym z głównych miejsc, w których po raz pierwszy spotykali się oni z Polską. Dzięki właściwej współpracy, między innymi ratusza i warszawskiej policji, te dwa, wielkie wydarzenia odbyły się w sposób niczym niezakłócony i bezpieczny.

Nagrody Prezydent m.st. Warszawy dla 162 policjantów wyniosły blisko 260 tys. zł, pula nagród na ten rok dla KSP to 800 tys. zł. dla 452 policjantów.

- Nagradzani dzisiaj funkcjonariusze w trakcie podejmowania codziennych obowiązków wykazali się wzorową postawę, w ich wypadku słowa „chronimy i pomagamy” miały odzwierciedlenie w czynach. Jako prezydent Warszawy cieszę się, że właśnie tacy funkcjonariusze służą w naszym mieście.- podkreśliła Prezydent.

W latach 2007-2016 na dofinansowanie Komendy Stołecznej Policji przeznaczono łącznie ok. 150,7 mln zł , w tym na nagrody przekazano ponad 11 mln zł.

Nagrody dla wyróżniających się w służbie policjantów. Fot. E.Lach
Nagrody dla wyróżniających się w służbie policjantów.