null

Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów Fot. BBiZK
Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów Fot. BBiZK

Prezydent m.st. Warszawy nagrodził siedmiu policjantów z Komendy Stołecznej Policji. Nagrodzeni funkcjonariusze z zaangażowaniem realizują zadania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i zgromadzeń, inżynierii ruchu drogowego oraz propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Warszawa do bezpieczne miasto, ale bez waszej pracy nie byłaby taka – powiedział podczas uroczystości Marcin Wojdat, sekretarz miasta. – Doceniamy to co robicie, bo to jest służba dla mieszkańców, dlatego tym bardziej miło mi wręczyć te nagrody Prezydenta m.st. Warszawy funkcjonariuszom, którzy wyróżnili się w służbie.

W latach 2007-2019 miasto stołeczne Warszawa przekazało na rzecz Komendy Stołecznej Policji środki finansowe w łącznej wysokości 173 121 014 zł z przeznaczeniem na służby ponadnormatywne, staż adaptacyjny wstępujących do służby policjantów, zakup nowoczesnego sprzętu, utrzymanie koni służbowych oraz nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy policji.

Obecne nagrody dla siedmiu policjantów wyniosły łącznie 12 500 zł.  Średnia nagroda pieniężna to 1785 zł.

Policjanci wyróżnieni nagrodą pieniężną Prezydenta m.st. Warszawy

asp. szt. Robert Niedbałko, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Pełni służbę w Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, zajmuje się profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie wśród najmłodszych jego uczestników. Od 6 lat aktywnie i z zaangażowaniem realizuje konkurs pn. „Od skutera do harlya”. Uczestniczył w spotkaniach z dziećmi w przedszkolach oraz szkołach, omawiając zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

asp. szt. Marek Kowalski, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Pełni służbę w Sekcji Postępowań Administracyjnych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, zajmuje się opiniowaniem wprowadzanych organizacji ruchu. Aktywnie uczestniczy w wizjach lokalnych dotyczących zmian w stałej organizacji ruchu drogowego, które są postulatami mieszkańców, formułowanymi na spotkaniach grup osiedlowych, działających w ramach ogólnomiejskiego programu „Bezpieczne osiedle”. Dzięki jego zaangażowaniu i posiadanej wiedzy, miasto wielokrotnie występowało do właściwych zarządów dróg, o zmianę stałej organizacji ruchu.   

kom. Lucjan Dębiczak  z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV (Wola, Bemowo)
nadkom. Piotr Jabłoński z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II (Mokotów, Ursynów, Wilanów)

Wymienieni powyżej policjanci współpracują z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego podczas opiniowania imprez masowych i zabezpieczeń najważniejszych wydarzeń, które mają miejsce w m.st. Warszawie. Uczestniczą również w zabezpieczeniu zgromadzeń. Wykazują duże zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych.

asp. Tomasz Lewandowski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II
sierż. szt. Marcin Kapusta z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III (Ochota, Ursus, Włochy)

Wyżej wymienieni policjanci pełnią służbę w Zintegrowanym Stanowisku Koordynacji i Reagowania Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. Wzorowo współpracują ze Służbą Dyżurną CZK oraz pozostałymi koordynatorami służb. Na bieżąco monitorują zgłoszenia i zdarzenia obsługiwane przez policję. Przekazują istotne informacje o utrudnieniach w ruchu na terenie Warszawy.

mł. asp. Rajmund Steć z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V (Bielany, Żoliborz)

Policjant aktywny społecznie min. w akcji zbierania nakrętek, do której włączyli się również członkowie oraz osoby zaprzyjaźnione z Klubem Honorowych Dawców Krwi. Razem uzbierali około 8 ton nakrętek plastikowych. Pieniądze z ich sprzedaży trafią na pokrycie kosztów leczenia dla chorych dzieci.

Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów Fot. BBiZK
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów Fot. BBiZK
Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów Fot. BBiZK
Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów Fot. BBiZK
Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów Fot. BBiZK
Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów Fot. BBiZK