Nagrody Warszawy dla najlepszych policjantów

Ewa Gawor wręcza nagrody

Miasto Stołeczne Warszawa ufundowało nagrody dla trzech najlepszych funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, którzy zwyciężyli w konkursie "Policjant Ruchu Drogowego - edycja 2012”.

Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w imieniu Prezydent m.st. Warszawy, pogratulowała zwycięzcom konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, przekazując dyplomy oraz nagrody pieniężne dla mł. asp. Michała Drzała  w kwocie 2500 zł za I miejsce, mł.  asp. Pawła Kota 2000 zł za II miejsce oraz mł.  asp. Rafała Makowieckiego 1500 zł za III miejsce.
Dyrektor E. Gawor życzyła zwycięzcom dalszych sukcesów w życiu osobistym i  zawodowym, osiągania najlepszych wyników w skali całego kraju i wszystkich jednostek policyjnych. Następnie podkreśliła istotne znaczenie ich pracy dla bezpośredniego bezpieczeństwa mieszkańców na warszawskich ulicach.
W uroczystym zakończeniu konkursu udział wzięli Komendant Stołeczny Policji  Mirosław Schossler, dyrektor Departamentu Nadzoru MSW Jacek Zalewski oraz przedstawiciele wojewody oraz marszałka samorządu mazowieckiego.

W 2012 r. miasto stołeczne Warszawa na nagrody dla  funkcjonariuszy policji zaplanowało kwotę 700 tys. zł.

Finał stołecznych eliminacji "Policjant Ruchu Drogowego" - edycja 2012
W dniach 10 - 11 września, na terenie Warszawy odbyły się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" edycja 2012. Wyłoniły one reprezentantów Komendy Stołecznej Policji do udziału w finale ogólnopolskim.
W eliminacjach wzięło udział 20 najlepszych policjantów ruchu drogowego z Warszawy oraz ościennych powiatów. Komisja sędziowska, której przewodniczył Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji nadkom. Paweł Mąkol, oceniała zarówno wiedzę zawodową i ogólną uczestników, jak również inne umiejętności niezbędne w służbie.

Eliminacje rozpoczęły się w poniedziałek o godz. 9.30 od sprawdzianu wiedzy. Policjanci musieli rozwiązać test wiedzy zawodowej. Po udzieleniu odpowiedzi na 36 pytań, przejechali na skrzyżowanie ulic Belwederskiej oraz Gagarina. Tam odbyła się kolejna konkurencja - kierowanie ruchem drogowym. Każdy z uczestników, pomimo wykonywania tych zajęć codziennie, musiał pokazać się z najlepszej strony. Główną trudnością tej eliminacji było zachowanie płynności ruchu na jednym z największych skrzyżowań Warszawy. Jednak nie był to jedyny element oceniany przez Komisję Sędziowską. Równie ważna była elegancja ruchów oraz czytelność gestów.

We wtorek o godz. 11.30 na placu przy ul. Jagiellońskiej zaczęła się jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem. Policjanci na motocyklu musieli przejechać slalom i ósemkę. Jazda samochodem wymagała umiejętności wjazdu do garażu przodem i tyłem, pokonania slalomu zarówno przodem jak i tyłem oraz wykonania ósemki i zatrzymania radiowozu w wyznaczonym miejscu. Mierzony był czas przejazdu, jednak za każde nieprawidłowe pokonanie przeszkody bądź potrącenie pachołka były doliczane sekundy karne.