null

Najmłodsi mieszkańcy Bielan poznają bezpieczne zachowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Najmłodsi mieszkańcy Bielan poznają bezpieczne zachowania. Fot. BBiZK
Najmłodsi mieszkańcy Bielan poznają bezpieczne zachowania. Fot. BBiZK

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V wspólnie z pracownikami Delegatury Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bielany w dniu 12 czerwca odwiedzili Przedszkole nr 334 „im. Jasia i Małgosi”, w dniu 18 czerwca Przedszkole nr 341 „Kota Filemona” oraz Przedszkole nr 328 „Akademia pod czereśnią”.

W trakcie spotkań zrealizowano warsztaty profilaktyczno-edukacyjne, podczas których, poprzez zabawę uczono dzieci jak zachować się bezpiecznie w różnych sytuacjach. Funkcjonariusze opowiadali dzieciom o swojej pracy. Dużą atrakcją dla dzieci było poznawanie elementów munduru policjanta i innych akcesoriów, którymi posługuje się on w codziennej pracy (lizak drogowy, gwizdek, kajdanki) oraz możliwość „zwiedzenia” policyjnego radiowozu. Przedszkolaki dowiedziały się, jak się zachować w przypadku spotkania z agresywnym psem, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy nad wodą, oraz jak należy postępować w przypadku spotkania osoby nieznajomej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały liczne pytania.

 Prowadzący przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia i jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku. Na zakończenie zajęć uczestnikom przekazane zostały odblaskowe gadżety i kamizelki ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy.

  

Najmłodsi mieszkańcy Bielan poznają bezpieczne zachowania.Fot. BBiZK