null

Najmłodsi mieszkańcy Bielan poznają zasady bezpiecznych zachowań

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zasady bezpiecznych zachowań. Fot. BBiZK
Zasady bezpiecznych zachowań. Fot. BBiZK

Policjanci z bielańskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego odwiedzili Przedszkole nr 409 „Królestwo Maciusia Pierwszego”.

W dniu 21 marca br. przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w których poprzez zabawę poznawały zasady bezpiecznych zachowań. Policjantki wskazały prawidłowe postępowania podczas niebezpiecznych sytuacji, które mogą się przytrafić w trakcie zabawy w domu lub na podwórku oraz, co zrobić w przypadku, gdy spotkamy agresywnego psa. Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu to zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

Prelegentki przypomniały najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Bardzo pomocne przy omawianiu właściwych zachowań były przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego kolorowanki „Bezpieczne dzieci”, wręczone wszystkim uczestnikom zajęć. Policjantki wyjaśniły, które przedstawione na obrazkach sytuacje są prawidłowe, a które negatywne. Zaproponowano dzieciom, aby podczas kolorowania, w celu utrwalenia wiadomości, naklejać wcześniej przygotowane z opiekunami obrazki z uśmiechniętą buźką przy prawidłowym zachowaniu i smutną buzią przy negatywnej sytuacji.

Na zakończenie spotkania funkcjonariuszki KRP Warszawa V, opowiadały dzieciom o swojej codziennej służbie. Dużą atrakcją była prezentacja elementów umundurowania i wyposażenia służbowego np.: czapki policyjnej, tarczy do zatrzymywania pojazdów czyli „lizaka”, gwizdka i latarki.

Zasady bezpiecznych zachowań. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Zasady bezpiecznych zachowań. Fot. BBiZK
Zasady bezpiecznych zachowań. Fot. BBiZK