null

Niezapominania uczta muzyczna na Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przy wyjściu z sali kinowej, po koncercie pianistów, pracownik Delegatury SCB wręcza seniorom informatory pt. „Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj oszukać się. Bądź bezpieczny!”.
Seniorzy poznają informator o bezpieczeństwie | Autor: SCB

Pracownicy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.st. Warszawy w Dzielnicy Białołęka uczestniczyli w występie kabaretowego duetu fortepianowego Majewski & Tylman.

Występ pianistów, w towarzystwie muzyków, Joanny Stefańskiej Matraszek — śpiew, Roberta Szpręgiela — śpiew, Tadeusza Melona — skrzypce i Wojciecha Maliny Kowalewskiego — perkusja, bas, odbył się w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ulicy Van Gogha 1.

W programie były wielkie przeboje i dużo humoru! Na koncert przybyło około 300 osób.

Po koncercie, pracownicy Delegatury SCB zaprezentowali seniorom opuszczającym widownię poradnik pt. „Seniorze. Babciu, Dziadku... Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!” opracowany przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji.

Informator zawiera opis zdarzeń przestępczych, na które mogą narażone być osoby starsze, m.in.: kradzieże i oszustwa w kontakcie bezpośrednim, oszustwa z wykorzystaniem kontaktu telefonicznego czy oszustwa w przestrzeni internetowej, a także sposoby na to jak można ustrzec się przed nimi. Ponadto każdy senior znajdzie w nim mnóstwo cennych informacji takich jak:

  • zasady bezpiecznego konsumenta,
  • zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach,
  • katalog najważniejszych numerów telefonów do służb.

Informator cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i były rozchwytywane przez zebranych.