null

Nowe radiowozy i przyczepy do przewozu koni trafiły do KSP

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Naklejka na szybie w kolorze białym. Naklejona na radiowozie w kolorze srebrnym.
Nowe radiowozy i przyczepy do przewozu koni trafiły do KSP. Fot. BBiZK

W dniu 17 listopada br. odbyło się uroczyste przekazanie 7 nowych samochodów służbowych oraz 4 przyczep do przewozu koni odbyło się w Wydziale Transportu Komendy Stołecznej Policji, współfinansowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Uroczystą zbiórkę przekazania policjantom nowego sprzętu rozpoczął Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak, który wraz z sekretarzem m.st. Warszawy Włodzimierzem Karpińskim oraz Dyrektorem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - Michałem Domaradzkim wręczył symbolicznie policjantom kluczyki do radiowozów.

Hybrydowe toyoty corolle combi zostały zakupione w połowie z pieniędzy przekazanych przez Urząd m. st. Warszawy. Ten sam urząd w całości sfinansował zakup 4 przyczep do przewozu koni.

Komendant Stołeczny Policji podkreślał, że wieloletnia i owocna współpraca z Urzędem m. st. Warszawy skutkuje zakupem i przekazaniem nowoczesnych pojazdów, które będą służyły mieszkańcom Warszawy, wpływając na ich poczucie bezpieczeństwa.

Nadinsp. Dzierżak złożył również na ręce Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego podziękowania za całoroczną dobrą współpracę i wsparcie finansowe.

Głos w trakcie uroczystości zabrał również Sekretarz m.st. Warszawy Włodzimierz Karpiński, który zaznaczył, że współpraca z Komendą Stołeczną Policji nie tylko realizuje się w pomocy materialnej, ale też w ciężkiej służbie, która przekłada się na podniesienie poczucia bezpieczeństwa warszawiaków.

Wiem, że bez specjalistycznego sprzętu policyjnego, nowoczesnych radiowozów trudniej byłoby utrzymać oczekiwany, wysoki poziom bezpieczeństwa. Dlatego, z przyjemnością przekazujemy Wydziałowi Ruchu Drogowego wraz z Komendantem Stolecznym Policji zakupione wspólnie radiowozy i jestem przekonany, że będą one właściwie wykorzystane i pomogą Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta. - powiedział sekretarz m.st. Warszawy

Łącznie na zakup radiowozów i przyczep z budżetu państwa i środków przekazanych przez Urząd m.st. Warszawy została przeznaczona kwota ponad 600 tys. złotych.

Szare naczepy do przewozu koni.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Otwarta rampa do szarej naczepy do przewozu koni.
Szara naczepa do przewozu koni doczepiona do srebrnej Toyoty HilUX