null

O bezpieczeństwie i pierwszej pomocy w rembertowskich przedszkolach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjantki, Strażniczka Miejska oraz pracownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy podczas przywitania na boisku z dziećmi z Przedszkola nr 158 w Rembertowie.
Przedszkolaki na zajęciach o bezpieczeństwie i pierwszej pomocy. Fot. BBiZK

W dniu 21 września 2022 roku przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów, sierżantem Borsukiem – maskotką Komendy Stołecznej Policji, Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Strażą Miejską m.st. Warszawy odwiedzili Przedszkola nr 158, 160 i 243 w Rembertowie.

Głównym tematem zajęć edukacyjnych było bezpieczeństwo. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. W trakcie zajęć z maluchami zostały im przekazane informacje dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i odpowiedniego ubiór wyposażonego w elementy odblaskowe widoczne po zmroku. Uczono je również jak unikać różnych zagrożeń. W dalszej części spotkania funkcjonariuszka Straży Miejskiej m.st. Warszawy opowiedziała na czym polega pomoc przedmedyczna, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia np. podczas oparzenia, skaleczenia czy utraty przytomności. Przedszkolakom przypomniano również numery alarmowe oraz zasady prawidłowego wzywania pomocy.

Borsuk - maskotka stołecznej Policji,  Ryś - pluszak Straży Miejskiej oraz możliwość obejrzenia i usadzenia na motycyklu Wydziału Ruchu Drogowego zrobiło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach zajęć.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało gadżety ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Policjant, sierżant „Borsuk” opowiada dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, odpowiedniego ubioru wyposażonego w elementy odblaskowe widoczne po zmroku oraz jak unikać różnych zagrożeń.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Strażnik miejski opowiada dzieciom o pomocy przedmedycznej przedstawiając fantom do resuscytacji.
Dwie dziewczynki, które dotykają fantom do resuscytacji oraz policjantka.
Grupa przedszkolaków z placówki nr 243 w Rembertowie z Policjantami, Strażnikiem Miejskie oraz pracownikiem BBiZK.
Na zdjęciu dziewczynka na motocyklu Wydziału Ruchu Drogowego KSP.
Grupa dzieci zadająca pytania Strażnikowi Miejskiemu dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zdjęcie grupowe przedszkolaków prezentujące odblaski, które ufundowało BBiZK.