null

O bezpieczeństwie na Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 29 września br. w Przedszkole nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13.

To kolejne spotkanie zainicjonowane przez delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów w ramach prowadzonej profilaktyki bezpieczeństwa, w czasie którego dzieci poznawały tajniki zawodów policjanta i strażaka.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały informacji i ciekawostek przekazanych przez funkcjonariuszy służb mundurowych związanych z ich pracą zawodową. Następnie zaprezentowano dzieciom pokaz wyszkolenia psów policyjnych oraz zaproszono do wykonania własnych pamiątkowych odcisków palców. Przedstawiciele straży zaprezentowali m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki oraz radiowóz policyjny, którym przyjechali mundurowi. Każde dziecko z bliska miało możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały pojazdy, a każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak lub policjant, kiedy założył strażacki kask lub policyjną czapkę.

Na zakończenie spotkanie dzieci otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego gadżety odblaskowe i materiały edukacyjne, a także słodkie upominki.

Zobacz galerię (14 zdjęć)