null

O bezpieczeństwie na Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik delegatury Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przygotowuje materiały do pobrania odcisków palców od stojących w kolejce przedszkolaków.

W dniu 29 września br. w Przedszkole nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13.

To kolejne spotkanie zainicjonowane przez delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów w ramach prowadzonej profilaktyki bezpieczeństwa, w czasie którego dzieci poznawały tajniki zawodów policjanta i strażaka.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały informacji i ciekawostek przekazanych przez funkcjonariuszy służb mundurowych związanych z ich pracą zawodową. Następnie zaprezentowano dzieciom pokaz wyszkolenia psów policyjnych oraz zaproszono do wykonania własnych pamiątkowych odcisków palców. Przedstawiciele straży zaprezentowali m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki oraz radiowóz policyjny, którym przyjechali mundurowi. Każde dziecko z bliska miało możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały pojazdy, a każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak lub policjant, kiedy założył strażacki kask lub policyjną czapkę.

Na zakończenie spotkanie dzieci otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego gadżety odblaskowe i materiały edukacyjne, a także słodkie upominki.

Policjantka z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów stoi przed grupą siedzących na murawie boiska dzieci i opowiada o pracy służb mundurowych.
Zobacz galerię (14 zdjęć)
Policjanta z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów opowiada o pracy służb mundurowych. Po lewej stronie stoi dwóch strażaków a po prawej policjant z czarnym psem na smyczy. W tle wóz straży pożarnej.
Policjant z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji stoi przed grupą siedzących na murawie dzieci i opowiada o pracy jako przewodnik psa służbowego. Po prawej stronie stoją policjanci i przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
Policjant z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji stoi przed grupą siedzących na murawie boiska dzieci i opowiada o pracy jako przewodnik psa służbowego. Przed policjantem siedzi czarny pies na smyczy.
Policjant z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji prezentuje dzieciom pokaz pracy psa służbowego. W tle na murawie siedzi grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych.
Strażak Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 prezentuje dzieciom siedzącym na murawie, strój ochronny. Po prawej stronie stoją policjanci i przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W tle wóz strażacki.
Dwójka strażaków prezentuje sposoby podawania wody z wozu strażackiego. W tle wóz strażacki.
Przedszkolaki w kolejce oczekują na zwiedzania pojazdów służbowych policji i straży miejskiej.
Grupa przedszkolaków przymierza hełm strażacki i pozuje do zdjęcia na tle wozu strażackiego.
Dwójka strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 prezentują sprzęt ratowniczy znajdujący się na wyposażeniu wozu strażackiego.
Grupa dzieci pod okiem policjanta głaszczę psa służbowego.
Przedszkolak siedzi w radiowozie policyjnym, a policjant zakłada mu policyjną czapkę.
Policjantka w trakcie rozdawania dzieciom gadżetów i materiałów edukacyjnych ufundowanych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W tle wóz strażacki i policyjny radiowóz.
Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania w Przedszkolu nr 160 w Warszawie. Na zdjęciu funkcjonariusze policji, straży pożarnej, delegatury BBiZK wraz z dziećmi i ich opiekunami na tle pojazdów służbowych.