null

O bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku w ramach Lata w Mieście 2018

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Lato w Mieście 2018. Fot. BBiZK
Lato w Mieście 2018. Fot. BBiZK

Profilaktyka z zakresu bezpiecznych zachowań podczas wakacji była tematem zajęć dla dzieci uczestniczących w akcji „Lato w Mieście 2018” na terenie Dzielnicy Ursus.

Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, przeprowadzili warsztaty profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa podczas wakacji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 16 w Ursusie. W warsztatach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 382 przy ul. Konińskiej 2 w Ursusie.

Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, a szczególnie o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Celem warsztatów jest promowanie właściwego zachowania podczas wakacji. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzeć strażacki pojazd bojowy wraz z wyposażeniem oraz zapoznać się z tajnikami służby strażaka i policjanta. W trakcie spotkania policjantka wyjaśniła i wskazała właściwe zachowania podczas wypoczynku nad wodą oraz zasady postępowania w sytuacjach niebezpiecznych. Ponadto przypomniała numery alarmowe oraz omówiła zasady prawidłowego przekazywania informacji o zdarzeniu dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, zadawały liczne pytania i opowiadały o zdarzeniach dotyczących różnych zagrożeń, z jakimi można się spotkać podczas wakacji.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali drobne upominki, które przekazał przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

Lato w Mieście 2018. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Lato w Mieście 2018. Fot. BBiZK
Lato w Mieście 2018. Fot. BBiZK
Lato w Mieście 2018. Fot. BBiZK