null

O bezpieczeństwie w "Piaskownicy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. O bezpieczeństwie w „Piaskownicy”
BBiZK. O bezpieczeństwie w „Piaskownicy”

W dniu 20 marca br. przedstawiciele wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji rozmawiali na temat bezpieczeństwa z mieszkańcami zebranymi w Klubie dla Rodzin MAL Piaskownica w dzielnicy Wola, przy ul. Piaskowej 7.

Goście przypomnieli zebranym metody działania oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych. Podkreślali, że sposoby zdobywania pieniędzy bardzo szybko się zmieniają, a legenda może być inna niż popularny wnuczek, czy policjant.

Uczestnicy dowiedzieli się także, jak dbać o dokumenty, co zrobić w przypadku ich utraty, jak je zastrzec. Prowadzący zachęcali do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl, a w przypadku utraty karty płatniczej do korzystania z infolinii 828 828 828.

W celu utrwalenia nabytej wiedzy uczestnicy otrzymali ulotki i zakładki do książek związane z kampanią informacyjną „Babciu, to nie Twój wnuczek… Bądź ostrożna, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz ulotki dotyczące Systemu Dokumentów Zastrzeżonych.

O bezpieczeństwie w „Piaskownicy”. Fot. BBiZK