null

O bezpieczeństwie z mieszkańcami Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
O bezpieczeństwie z mieszkańcami Woli. Fot. BBiZK
O bezpieczeństwie z mieszkańcami Woli. Fot. BBiZK

W dniu 18 kwietnia br. przedstawiciele wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV rozmawiali na temat bezpieczeństwa z mieszkańcami zebranymi w Domu sąsiedzkim, przy ul. Olbrachta 9.

Goście przypomnieli zebranym metody działań oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych „na wnuczka” i „na policjanta”. Podkreślali, że sposoby działań oszustów bardzo szybko się zmieniają i wymagają dużej czujności, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Wszystkie sytuacje budzące niepokój powinny być zgłaszanie pod numery alarmowe w celu skuteczniejszemu przeciwdziałaniu tego rodzaju przestępstwom.

W kolejnej części spotkania edukacyjnego, uczestnicy dowiedzieli się także, jak dbać o dokumenty tożsamości, co zrobić w przypadku ich utraty oraz, jak je skutecznie zastrzec, by nie stać się ofiarą wyłudzeń kredytowych.

Spotkanie było okazją również, do omówienia ulotki związanej z informowaniem służb o konkretnych zdarzeniach.

W celu utrwalenia nabytej wiedzy mieszkańcy otrzymali materiały edukacyjno-promocyjne ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

O bezpieczeństwie z mieszkańcami Woli. Fot. BBiZK