null

O bezpieczeństwie z przedszkolakami na Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie edukacyjne dla przedszkolaków | Autor: BBiZK

Jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu ? Co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy ? Jak wezwać pogotowie ratunkowe, straż pożarną, czy Policję ? Kto to jest nieznajomy i jak zachować się, gdy zaczepia nas ? Na takie oraz inne pytania przedszkolaki odpowiadały z dużym zaangażowaniem i wiedzą.

Maskotka Komendy Stołecznej Policji - Sierżant Borsuk, funkcjonariuszka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz Kierownik i pracownik Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Białołęka uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Przedszkolu Bajlandia przy ulicy Białołęckiej 186 w Warszawie. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu dzieci.

Z przedszkolakami omówione zostały, między innymi, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym – pieszych, rowerzystów, czy pasażerów samochodu osobowego. Sierżant Borsuk opowiedział o swojej pracy, o zadaniach, które wykonuje Policja, o tym jakie zwierzęta pomagają w pracy Policji oraz jak rozpoznać policjanta.

Tematyka i sposób prowadzenia zajęć dostosowane były do wieku dzieci. Tego typu zajęcia prowadzone są przez Policję w większości przedszkoli, przez cały rok, stąd ich wiedza jest imponująca. Dzieci opowiadały również, jak dopilnowują rodziców, aby dbali o własne bezpieczeństwo, np. zapinając pasy w samochodzie i prawidłowo przechodzili przez jezdnię.

Wszystkim przedszkolakom wręczone zostały książeczki kolorowanki przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Zobacz galerię (2 zdjęć)