null

O bezpieczeństwie z przedszkolakami na Żoliborzu.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
O bezpieczeństwie z przedszkolakami na Żoliborzu. Fot. BBiZK
O bezpieczeństwie z przedszkolakami na Żoliborzu. Fot. BBiZK

W ramach zajęć profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa, w dniu 18 października br. zorganizowano spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 109 „Ludeczkowo”. Zajęcia zostały zrealizowane przez Wydział Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz.

W trakcie zajęć omówiono z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wyjaśniono jak należy zachowywać się w domu podczas nieobecności opiekunów, w centrum handlowym, podczas przejścia przez ulice oraz podczas spotkania osoby nieznajomej. Najmłodszym przypomniano numery telefonów alarmowych, a w szczególności numer alarmowy 112. Organizatorzy spotkania zachęcali dzieci do noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo.

W spotkaniu uczestniczyło 150 przedszkolaków. Na zakończenie spotkania przedszkolakom wręczono gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

 

O bezpieczeństwie z przedszkolakami na Żoliborzu. Fot. BBiZK