null

O bezpieczeństwie z warszawskimi powstańcami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
O bezpieczeństwie z warszawskimi powstańcami Fot. BBiZK
O bezpieczeństwie z warszawskimi powstańcami Fot. BBiZK

17 września br. przedstawiciele wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV rozmawiali na temat bezpieczeństwa z seniorami zebranymi w Domu Wsparcia dla Weteranów Powstania Warszawskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, przy ul. Nowolipie.

Goście przypomnieli zebranym metody działania oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych, prosili o zgłaszanie wszystkich sytuacji budzących niepokój dzwoniąc pod numery alarmowe lub konsultowanie ich z osobami bliskimi. Podkreślali, że sposoby działania oszustów bardzo szybko się zmieniają, a bezpieczeństwo seniorów w dużej mierze zależy od nich samych.

Uczestnicy dowiedzieli się także jak dbać o dokumenty, co zrobić w przypadku ich utraty oraz jak je zastrzec. Seniorzy chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami przestrzegając przy tym innych uczestników. W celu utrwalenia nabytej wiedzy osoby starsze otrzymały materiały związane z kampanią informacyjną „Babciu, to nie Twój wnuczek…”, ulotki dotyczące Systemu Dokumentów Zastrzeżonych oraz elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo po zmroku.

O bezpieczeństwie z warszawskimi powstańcami Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)