null

O bezpieczeństwie z wolskimi seniorami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZk. O bezpieczeństwie z wolskimi seniorami
BBiZk. O bezpieczeństwie z wolskimi seniorami

W dniu 11 stycznia br. przedstawiciele wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji rozmawiali na temat bezpieczeństwa z seniorami zebranymi w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, przy ul. Żytniej 64.

Prowadzący przypomnieli zebranym metody działania oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych, prosili o zgłaszanie wszystkich sytuacji budzących niepokój, dzwoniąc pod numery alarmowe lub konsultowanie ich z osobami bliskimi. Podkreślali, że sposoby działania oszustów bardzo szybko się zmienią, a legenda może być inna niż popularny wnuczek, czy policjant.

Uczestnicy dowiedzieli się także jak dbać o dokumenty, co zrobić w przypadku utraty, jak je zastrzec. Prowadzący podkreślali istotne znaczenie czasu w przypadku utraty dowodu osobistego, paszportu, czy karty bankowej. Zachęcali do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl, a w przypadku utraty karty płatniczej do korzystania z infolinii 828 828 828. Seniorzy chętnie dzielili się doświadczeniami przestrzegając innych. Zadawali także liczne pytania.

W celu utrwalenia nabytej wiedzy otrzymali kalendarze, ulotki i zakładki do książek związane z kampanią informacyjną „Babciu, to nie Twój wnuczek…Bądź ostrożna”, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz ulotki dotyczące Systemu Dokumentów Zastrzeżonych. 

O bezpieczeństwie z wolskimi seniorami. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
O bezpieczeństwie z wolskimi seniorami. Fot. BBiZK
O bezpieczeństwie z wolskimi seniorami. Fot. BBiZK