null

O hejcie, przemocy i odpowiedzialności karnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Młodzież zadającą pytania Policjantce prowadzącej zajęcia profilaktyczno-edukacyjne.
Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas VI | Autor: BBiZK

Przemoc w sieci, nękanie w szkole, zastraszanie, traktowanie kogoś gorzej czy wyśmiewanie wyglądu to tylko niektóre z tematów poruszone podczas spotkania z nastolatkami.

22 listopada 2022 roku policjantka dzielnicowa z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów wraz z przedstawicielem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 217 przy ul .Paderewskiego 45 w Warszawie.

W toku zajęć zostały omówione zagrożenia jakie czyhają na dzieci w szkole, jak i po za nią, jak ich unikać oraz jak ja ewentualnie rozwiązywać. Wyjaśniono co w świetle polskiego prawa oznaczają takie pojęcia jak małoletni, nieletni czy funkcjonariusz publiczny, którym według Kodeksu prawnego jest nauczyciel.

Prelegentka przytaczała przykłady, z którymi miała do czynienia w trakcie swojej wieloletniej służby – takie informacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na koniec spotkania był czas na zadawanie pytań i przytaczanie licznych przykładów.

Policjantka prowadząca wykład dla uczniów klasy 6 ze SP nr 217 w Warszawie.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Dzieci i policjantka rozmawiające o odpowiedzialności karnej.