null

Osiedle Wilno w programie "Bezpieczne osiedle"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Osiedle Wilno
Osiedle Wilno "Bezpieczne osiedle". Fot. BBiZK

Jak działa program prewencyjny „Bezpieczne Osiedle”, jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, do której służby zadzwonić i w jakiej sprawie – to główne tematy spotkania z mieszkańcami nowego osiedla Wilno.

Na spotkaniu Grupy Osiedlowej „Targówek Fabryczny”, mieszkańcy nowego osiedla Wilno, zasygnalizowali prowadzącym o przypadkach kradzieży rowerów i motocykli na osiedlu.

Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców osiedla zaproponowali spotkanie, podczas którego Kierownik Rewiru Dzielnicowych wraz z Przedstawicielem Delegatury BBiZK zaprosili do aktywnego włączenia się w realizację programu „Bezpieczne osiedle” na terenie osiedla Wilno.

Podczas spotkania zaprezentowali metody jakimi posługują się przestępcy oraz sposoby unikania i przeciwdziałania włamaniom. Prelegenci przedstawili najprostsze metody zabezpieczeń od sąsiedzkiej pomocy i wspólnego zwracania uwagi na to, co dzieje się w najbliższej okolicy, poprzez montaż mechanicznych zabezpieczeń, po organizację wspólnych przedsięwzięć utrudniających dokonywanie włamań i kradzieży na osiedlu.

W spotkaniu uczestniczyła również grupa mieszkańców za pośrednictwem transmisji internetowej online, która zgłaszała pomysły oraz zadawała pytania. Obecni na spotkaniu mieszkańcy otrzymali ulotki promujące numer alarmowy 112 oraz informujące do których służb dzwonić w jakich sprawach – „Co zgłosić? Gdzie dzwonić?”

Osiedle Wilno "Bezpieczne osiedle". Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Osiedle Wilno "Bezpieczne osiedle". Fot. BBiZK
Osiedle Wilno "Bezpieczne osiedle". Fot. BBiZK