null

Ostrzeżenie przed burzam

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi burzami, które zbliżają się do Warszawy. Przewiduje się też wystąpienie opadów gradu.

Po fali upałów, które nawiedziły Polskę w ostatnich dniach nadchodzi front atmosferyczny przynoszący nie tylko upragnione ochłodzenie i deszcze, ale i burze. Synoptycy przewidują potężne i gwałtowne wyładowania atmosferyczne z gradobiciem. Opady deszczu mogą wynieść od 10 do 20, a nawet 30 mm na m². Wiatr w porywach osiągnie do 80 km/h.

W związku z tym, jak suche po ostatnich dniach są drzewa na warszawskich ulicach, skwerach i w parkach oraz przewidywanymi silnymi opadami deszczu i gradu, apelujemy o ostrożność. Nadciągająca burza to nie jest dobry moment na spacery po parku, lepiej schronić się wtedy w domu. Pamiętajmy o zabezpieczeniu samochodu, nie parkujmy pod drzewami. Zabezpieczmy też przedmioty z balkonu i tarasu, zdejmijmy donice z kwiatami z zewnętrznych parapetów. W najlepszej sytuacji te rzeczy mogą po prostu odlecieć, a najgorszej - wyrządzić krzywdę innemu człowiekowi.