null

Otwarcie kompleksu boisk na Golędzinowie – Praga-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przy stoliku dziecięcym, pracownik Delegatury przeprowadza rozmowę z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Dom to miejsce kojarzące się z ciepłem, spokojem i bezpieczeństwem. Znamy wszystkie „kąty”, czujemy się swobodnie. Musimy jednak pamiętać, że również w domu może dojść do wypadku.

Znając zasady bezpiecznego przebywania w domu możemy uchronić się przed przykrymi konsekwencjami takich sytuacji. Kolejną ważną kwestią jest spędzanie czasu na placu zabaw czy podwórku. To właśnie tam nawiązujemy nowe znajomości, ćwiczymy swoją sprawność fizyczną, jesteśmy kreatywni, radośni i otwarci na wyzwania. Niestety, jak w każdym miejscu, również na placu zabaw czy podwórku może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja czy wypadek. Jest prosty sposób na to, żeby uniknąć przykrych skutków zabawy - wystarczy poznać i stosować zasady bezpiecznego zachowania.

W dniu 12 września 2021 roku na terenie dzielnicy Praga-Północ odbył się piknik z okazji otwarcia kompleksu boisk na Golędzinowie. Była to świetna okazja, by pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ i policjantka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI przeprowadzili z dziećmi i rodzicami pogadanki na temat bezpiecznego przebywania w domu oraz bezpiecznej zabawy na placu zabaw i podwórku.

Podczas rozmów z rodzicami, poruszono kwestie bezpieczeństwa w domu oraz w trakcie zabawy na zewnątrz. Uczulono m.in. na przechowywanie leków w miejscu niedostępnym dla dzieci, zabezpieczaniu klamek okiennych, zadbanie o odpowiednią ochronę głowy podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Rodzice zostali zmotywowani do przeprowadzenia rozmów z dziećmi, przypominania zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedniego zabezpieczenia urządzeń i instalacji domowych.

Dzieci biorące udział w pikniku wykazały się znajomością numerów alarmowych, wiedziały w jakiej sytuacji dzwonić pod konkretny numer i jak zachować się w czasie rozmowy. Z zaciekawieniem wysłuchały informacji o zasadach jakie należy przestrzegać, gdy zostaje się samemu w domu lub wyjdzie na plac zabaw czy podwórko. Najmłodsi uczestnicy pikniku chętnie brali udział w rozmowie, kolorowali kolorowanki oraz rozwiązywali krzyżówki związane z bezpieczeństwem, a w nagrodę otrzymali gadżety ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Pracownik Delegatury przeprowadza rozmowę z chłopcem siedzącym przy stoliku na temat zasad bezpiecznej zabawy. Obok znajduje się radiowóz.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym rozwiązują krzyżówki na temat bezpieczeństwa.
Policjantka pokazuje radiowóz policyjny. W środku wozu siedzi dwójka dzieci w wieku przedszkolnym.
Dwójka dzieci – chłopiec i dziewczynka, stoi pod namiotem i prezentuje się w kamizelkach odblaskowych. Za nimi dzieci siedzą przy stolikach i kolorują kolorowanki.
W przygotowanym punkcie na temat bezpieczeństwa pracownik Delegatury przeprowadza rozmowę z dziećmi na temat bezpiecznego przebywania w domu.
Przy dwóch stolikach siedzą dzieci i kolorują kolorowanki związane z bezpieczeństwem. W tle widać rodziców i dzieci czekających na zwolnienie miejsca i możliwość wykonania zadań.
W punkcie na temat bezpieczeństwa, pracownik Delegatury przeprowadza rozmowę z siedzącą przy stoliku dziewczynką. Przy drugim stoliku siedzą dzieci i kolorują kolorowanki.
Przy stole z gadżetami obok pracownika Delegatury stoi chłopiec w wieku szkolnym, ubrany w kamizelkę odblaskową. Przy stolikach dzieci pod opieką rodziców kolorują kolorowanki.