null

Pierwsza pomoc na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pierwsza pomoc na Bemowie Fot. BBiZK
Pierwsza pomoc na Bemowie Fot. BBiZK

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo zorganizowała szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na Bemowie.

Tylko w kwietniu odbędą się cztery tego typu spotkania dedykowane mieszkańcom działającym w bemowskich klubach seniora. Przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej dla Dzielnicy Bemowo 5 kwietnia br. w Klubie Seniora przy ul. Rozłogi 10 odbyło się pierwsze z nich. Instruktaż poprowadzili funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Bemowscy seniorzy poznali sposoby postępowania z osobą nieprzytomną, tracącą oddech, poszkodowaną w wypadku. Strażnicy uczyli, jak sprawdzić oddech, jak ułożyć osobę w pozycji bocznej bezpiecznej, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, jak postępować w przypadku zadławienia, jak sprawnie, szybko wezwać pomoc medyczną, jakich informacji udzielać dyspozytorowi w trakcie telefonicznego wzywania pomocy.

Na koniec spotkania zebrani otrzymali zakładki do książek z instrukcją udzielania pierwszej pomocy oraz zakładki promujące Europejski Numer Alarmowy 112 ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.