null

Pierwsza pomoc na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pierwsza pomoc na Woli Fot. BBiZK
Pierwsza pomoc na Woli Fot. BBiZK

W Hali Sportowej „Koło”, przy ul. Obozowej 60, odbyło się zorganizowane przez wolską Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla pracowników tutejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

O użyciu defibrylatora, postepowaniu w przypadku użądlenia, zadławienia i utraty przytomności rozmawiali funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy z pracownikami Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Strażnicy Miejscyprzedstawili zebranym sposoby postępowania z poszkodowanymi – zademonstrowali sposób sprawdzenia oddechu, ułożenia osoby w prawidłowej pozycji, pokazali jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Prowadzący zachęcali także do użycia defibrylatora, jeśli znajduje się w okolicy zdarzenia. Istotną część spotkania stanowiło omówienie sposobów postępowania gdy dojdzie do użądlenia lub zadławienia.

Uczestnicy szkolenia otrzymali ulotki informacyjne dotyczące przedmiotowego tematu przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy

Pierwsza pomoc na Woli Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Pierwsza pomoc na Woli Fot. BBiZK