null

Pierwszoklasiści w Komisariacie Policji na Tarchominie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Delegatury BBiZK wraz z policjantką, prezentuje książeczkę edukacyjną pod tytułem „Kapitan Wyderka” grupie uczniów klasy pierwszej, którzy siedzą przed nimi na krzesłach.
Pierwszoklasiści w Komisariacie Policji na Tarchominie. Fot. BBiZK

Uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 366 odwiedzili Komisariat Policji Warszawa Białołęka.

W dniu 21 października pracownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Białołęka wziął udział w spotkaniu z uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 366.

Spotkanie odbyło się w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka przy ulicy Myśliborskiej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci.

Uczniom przedstawione zostały zasady zachowania się na drodze (jazda rowerkiem, hulajnogą) oraz bezpieczeństwo w lesie i nad wodą. Policjantka omówiła również zasady zachowania się, gdy dziecko pozostało samo w domu oraz na ulicy, wobec osób obcych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa, m.in. jak przechodzić przez jezdnię i jazda rowerkiem.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia policyjnego oraz radiowozu.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od pracownika Delegatury BBiZK książeczki edukacyjne „Kapitan Wyderka” i światełka odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Przedstawiciel Delegatury BBiZK wraz z policjantką, prezentuje element odblaskowy z numerem ratunkowym 112. Przed nimi siedzą na krzesłach pierwszoklasiści.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Przedstawiciel Delegatury BBiZK wraz z policjantką, prezentuje element odblaskowy z numerem ratunkowym 112. Przed nimi siedzą na krzesłach pierwszoklasiści.