null

Pieszy z Targówka widoczny i bezpieczny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczenstwa i Zarządzania Kryzysowego wręcza opaski odblaskowe mieszkańcom Targówka przed Cmentarzem Bródnowskim.
Wręczanie odblasków przy Cmentarzu Bródnowskim. Fot BBiZK

W dniu 31 października 2022 br. przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek w ramach kampanii „Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny” wręczali opaski odblaskowe mieszkańcom Targówka i osobom odwiedzającym Cmentarz Bródnowski przy ul. Św. Wincentego.

W związku z długim świątecznym weekendem i zmianą czasu, a co za tym idzie szybszym zapadaniem zmroku, delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek postanowiła zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających Cmentarz Bródnowski. Przed wejściem głównym cmentarza wręczano opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Seniorzy, rodziny z dziećmi, rowerzyści oraz osoby niepełnosprawne wykazały bardzo duże zainteresowanie tematem bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

Następna akcja w ramach kampanii planowana jest przy nowo otwartych stacjach metra na Targówku.