null

Piknik „Z Bemowem przez świat, super dzieciaki na start”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy pikniku skupieni przy stoisku promocyjnym Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo.

W niedzielę 19 września 2021 r. w Parku Górczewska Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo we współpracy z Wydziałem Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy uczestniczyła w pikniku sportowo-rekreacyjnym „Z Bemowem przez świat, super dzieciaki na start” zorganizowanego w ramach obchodów Dni Bemowa.

Choć impreza miała charakter rekreacyjny, jej głównym celem było przekazanie treści edukacyjnych, zwłaszcza na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy pikniku chętnie brali udział w atrakcjach przygotowanych przez pracowników Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Pomimo niesprzyjającej pogody, chętni mogli również spróbować swoich sił w mini miasteczku ruchu drogowego, gdzie poznawali znaki drogowe oraz podstawy bezpiecznego zachowania się na drodze.

Podczas spotkania przeprowadzono różnego rodzaju quizy dotyczące wiedzy o bezpieczeństwie, których prawidłowe rozwiązanie nagradzano gadżetami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Baner „Bezpieczna Warszawa”, obok uczestnicy pikniku przy namiocie promocyjnym.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Książeczki edukacyjne, puzzle, odblaski oraz chorągiewki „Bądź bezpieczny”!
Czwórka dzieci w różnokolorowych kurtkach i czapkach koloruje obrazki przy stole.
Dzieci zajęte rozwiązywaniem zagadek przy stole. W tle przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy.