null

Piknik "Bezpiecznie na Bemowie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Piknik „Bezpiecznie na Bemowie”.
BBiZK. Piknik „Bezpiecznie na Bemowie”.

W dniach 10-11 czerwca odbył się piknik „Bezpiecznie na Bemowie”.

Organizatorzy imprezy kierowanej do wszystkich mieszkańców Warszawy zachęcali do udziału w specjalnie przygotowanych atrakcjach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie brakowało adrenaliny w zabawach  na torze samochodowym dla amatorów rajdów i driftu, czy jazdy po torze wyścigowym na czas, a także innych konkurencjach sportowych.

Dla tych którzy chcieli poznać zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego,  pierwszą pomoc, czy obejrzeć wystawę samochodów zabytkowych zapewniono stanowiska, na których profesjonalnie przygotowani ratownicy udzielali informacji, a strażnicy miejscy uczyli zasad bezpieczeństwa rowerzystów.

Dla dzieci przygotowano piaskownicę, jak również zawsze cieszące się zainteresowaniem klocki lego, kolorowe dmuchańce, grill i naukę rumby.

Na pikniku o bezpieczeństwie nie mogło zabraknąć obecności Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Na stanowisku można było pokolorować obrazek „Bezpieczne dzieci”, odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące bezpieczeństwa w Warszawie lub wymyśleć kreatywne hasło o bezpieczeństwie. Wysiłek uczestników nagradzano odblaskami lub kolorowym makaronami, dorośli otrzymywali ulotki informujące o akcjach BBiZK na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy, tj. „Babciu to nie Twój wnuczek…Bądź ostrożna”, „Nie daj szansy złodziejowi, oznakuj swój rower”, „Pierwsza pomoc” oraz „Tablice sygnałów alarmowych”.

Piknik „Bezpiecznie na Bemowie”. fot. BBiZK.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Piknik „Bezpiecznie na Bemowie”. fot. BBiZK.
Piknik „Bezpiecznie na Bemowie”. fot. BBiZK.