Piknik na bielańskim osiedlu Piaski

Piknik na bielańskim osiedlu Piaski Fot. BBiZK

W sobotę 26 maja br. pracownicy Delegatury BBiZK wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz V Oddziału Terenowego Straży Miejskiej promowali bezpieczne zachowania podczas kilkugodzinnego pikniku na osiedlu Piaski na Bielanach.

Impreza plenerowa, mimo wybitnie niesprzyjającej aury, zgromadziła przedszkolaków, uczniów, ich rodziców oraz liczne grono mieszkańców osiedla. Funkcjonariusze przez kilka godzin przeprowadzili szereg konkursów dla dzieci, edukując przy tym ich uczestników w zakresie bezpiecznego postępowania w domu, na podwórku czy podczas zabawy nad wodą.

Zainteresowanie wspólną zabawą i zaangażowanie w konkursy wśród dzieci było ogromne. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do pojazdów Policji
i Straży Miejskiej. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursów byli nagradzani upominkami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – gadżetami do nauki pływania i odblaskami.