null

Piknik rodzinny „Wracamy na Wemblay” w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci biorą aktywny udział w pikniku. Fot. BBiZK

W dniu 25 czerwca 2022 r. na boisku przy ul. Działyńczyków w Rembertowie odbył się rodzinny piknik pn. „Wracamy na Wemblay”.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 piknik organizowany przez Fundację Baza Rembertów oraz Parafię MB Zwycięskiej i Parafię św. Rafała Kalinowskiego powrócił do kalendarza wydarzeń na terenie Rembertowa.

Bogaty program imprezy obejmował m.in. pokazy sprzętu wojskowego (czołgi Leopard, wóz łączności, samochód dowodzenia, motocykle, broń strzelecka) oraz innych służb mundurowych, konkursy rodzinne i biegi przełajowe, symulator dachowania, zajęcia plastyczne i kulinarne oraz dmuchane atrakcje dla dzieci.

Choć pojazdy i sprzęt cieszyły się dużym zainteresowaniem, to hitem była wojskowa grochówka i kiełbaska z grilla.

Swój udział w pikniku miała również delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, która koordynowała przebieg imprezy oraz czuwała wraz ze służbami mundurowymi nad bezpieczeństwem. Na stoisku delegatury i rembertowskiej policji najmłodsi uczestnicy pikniku mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach i zabawach o bezpieczeństwie. Przygotowano dla nich, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zażądania Kryzysowego m.st. Warszawy, nagrody i upominki oraz gadżety odblaskowe. Nie zabrakło również koszy ze słodkościami oraz promocji zdrowej żywości czyli polskich jabłek.

Zobacz galerię (11 zdjęć)