Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 112

Przy stoisku Delegatury BBiZK siedzą dzieci, a za nimi stoi mama. Pracownik Delegatury tłumaczy jak rozwiązać układankę.
Stoisko Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy w Dzielnicy Białołęka. Fot. BBiZK

Z okazji 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 112 im. Marii Kownackiej przy ulicy Zaułek 34 zorganizowano piknik rodzinny.

27 maja 2022 r. pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy w Dzielnicy Białołęka wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 112 przy ulicy Zaułek 34 z okazji jubileuszu 25-lecia tej placówki.

Na pikniku uczniowie przedstawili m.in. małe formy teatralne, odbyły się zawody sportowe, gry i zabawy logiczne oraz wiele innych atrakcji.

Na stoisku Delegatury BBiZK prezentowane były materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dziecka w postaci książeczek, komiksów, kolorowanek, rebusów i krzyżówek. Nasze stoisko cieszyło się dużą frekwencją i żywym zainteresowaniem uczestników pikniku zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzieci nagradzane były upominkami takimi jak odblaski, kolorowanki „Pomagam bo umiem”, „Kapitan Wyderka”, kamizelki ochronne i gadżety ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Delegatura BBiZK, na prośbę Dyrekcji szkoły, zapewniła obecność służb mundurowych – Policji, Straży Miejskiej i Państwowej Straży Pożarnej, które były atrakcją imprezy.

Przy stoisku Delegatury, na którym wyłożone są materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa stoją dziewczynki, którym tata pokazuje książeczkę „Kapitan Wyderka”.
Przy stoisku Delegatury stoi grupa dzieci i rodziców, którzy oglądają prezentowane materiały edukacyjne. Pracownik Delegatury objaśnia jednemu z chłopców jak rozwiązać rebus.
Przy stoisku Delegatury BBiZK siedzi dziewczynka, która rozwiązuje rebus. Za stołem siedzą pracownicy Delegatury.
Przy stoisku Delegatury siedzi chłopiec, przy nim jest mama, a za nimi stoi przyglądający się starszy mężczyzna. Pracownik Delegatury objaśnia chłopcu zasady rozwiązania układanki „Bezpieczeństwo na ulicy”.
Przy stoliku przylegającym do stoiska Delegatury BBiZK siedzi mama z dziewczynką, z którą wspólnie rozwiązują krzyżówkę. Obok nich stoi przyglądający się chłopiec.
Przy stoisku Delegatury oraz przyległym stoliku siedzą dzieci, które rozwiązują krzyżówki i rebusy. Na końcu stoiska, pracownik Delegatury objaśnia chłopcu zasady rozwiązania układanki.
Na dziedzińcu szkoły stoi pojazd Państwowej Straży Pożarnej z otwartym panelem wyposażenia ratowniczego. Obok stoi otwarty radiowóz Policji służący do przewozu osób. Wewnątrz radiowozu, w tylnym pomieszczeniu do przewozu osób siedzi dziecko, które fotografuje stojąca przy radiowozie mama. Pomiędzy pojazdami Policji i Państwowej Straży Pożarnej znajdują się dzieci i osoby dorosłe.
Pojazd ratownictwa technicznego Państwowej Straży Pożarnej stoi z pootwieranymi panelami wyposażenia ratowniczego. Z boku stoi strażak, który demonstruje wyłożony na chodniku osprzęt. Z tyłu pojazdu chłopiec ogląda odsłonięta komorę z pokrętłami.
Radiowóz Straży Miejskiej, w którym na przednim siedzeniu znajduje się chłopiec ubrany w czapkę służbową strażnika, a za kierownicą jest rozmawiająca z nim strażniczka.